Приказ на производи
Mingxuan како професионална фабрика за производи од хартија веќе 10 години, снабдува завршени линии на производи од хартија, како хартиена салфетка, хартиена крпа, хартиено ткиво и слама од хартија, исто така имаат подетални класификации и различни спецификации за нив. Добредојдовте да ги проверите производите од хартија Mingxuan на подолу и да разговарате преку Интернет за да побарате.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Печати Вечера салфетка Со 2 Боја на логото

Печати Вечера салфетка Со 2 Боја на логото

Печати Вечера салфетка1/8 пати1-2 ката15 "* 17"Прилагодено 2 бои на логотоГолемината на 1/8 пати Вечера хартија салфетка е многу голем.Со такви големи димензии, салфетка е совршен за чистење на дамки.Исто така совршена за тркалање сребрени да заврши гарнитури.Таа, исто така лесно да ги покрива круга клиенти со цел да се заштити нивната облека искуство во текот на јадење.Одлична за ресторани, кафулиња, и грижеа настани.
2-слој природен крафт вечера салфетка 15 "x 17" - 3000 / случај

2-слој природен крафт вечера салфетка 15 "x 17" - 3000 / случај

Природно крафт вечера салфетка, направена од рециклирана пулпа, силна, многу абсорбента, 1/8 пати, големината е 15 * 17 ".Постојат пеперутки втиснување; кривично втиснување; Роуз втиснување, работ на втиснување, итн Многу атрактивен врежан дизајн за вашиот избор.Може да се користи во различни поставувања, како што се ресторани, барови, кафулиња или задоволни настани.
Вечера салфетка Добавувачот& производители | MINGXUAN

Вечера салфетка Добавувачот& производители | MINGXUAN

Една од нив е 1/8 (една осмина) пати, големината е 15 * 17 ", постојат пеперутка втиснување, Лили втиснување, роза втиснување, работ втиснување, итнОдлична за ресторани, кафулиња, и грижеа настани со овој професионален големо Фабрика Вечера салфетка со дијамант Втиснување
Трговија на големо 1/8 FOLD ВЕЧЕРА салфетка 3000pcs / кутија со добра цена - MINGXUAN

Трговија на големо 1/8 FOLD ВЕЧЕРА салфетка 3000pcs / кутија со добра цена - MINGXUAN

Една од нив е 1/8 (една осмина) пати, големината е 15 * 17 ", постојат пеперутка втиснување, Лили втиснување, роза втиснување, работ втиснување, итнОдлична за ресторани, кафулиња, и грижеа настани со овој професионален големо Фабрика Вечера салфетка со дијамант Втиснување
Печатење производи од хартија
Прилагодени салфетки за печатење со лого
Како професионална фабрика за производи од хартија, нудиме прилагодено печатење со лого, претежно хартиени салфетки, како што се обичајна салфетка, меѓусебна салфетка, салфетка за пијалоци, салфетка за ручек, итн.
Исто така, хартијата слама може да направи печатење.
Ако сте заинтересирани за печатење производи од хартија, pls контактирајте не.
Производи од хартија
Салфетка Ткиво хартија Џамбо Родител Мајка тек

Салфетка Ткиво хартија Џамбо Родител Мајка тек

Родител Мајка тек во различни основа тегови, широчина и дијаметар ролна за производство на готови производи.Родител хартија ролни се достапни за конвертирање во широк спектар на тоалетна ткива, салфетки, лицето ткиво и други производи од хартија за комерцијални и мало пазари.
Трговија на големо кориснички добар квалитет Џамбо Мајка ролна хартија салфетка Jumbo ролна

Трговија на големо кориснички добар квалитет Џамбо Мајка ролна хартија салфетка Jumbo ролна

Место на потекло: Жеџијанг, КинаМатеријал: девица дрвена пулпаТип: Родителска хартијаСлој: 1 ~ 3 слоевиШирина на ролна: прилагодениRoll Diamater: 700-1200mmГустина: 12-21GSM.Апликација: Изработка на хартија салфеткиБоја: бела бојаГолемина на пченка: 76mm
OEM Мека Суровина лицето ткиво хартија

OEM Мека Суровина лицето ткиво хартија

Правоаголна кутија лицето ткивоMaterail: девица пулпаГолемина: 18 * 19cmСлој: 2plyПакување: 100pcs / кутијаСекој 2-ката ткиво е мека и нежна на допир без да се загрозат на апсорпција и издржливост.Благодарение на компактните димензии, ова ткиво коцка се вклопува лесно во тоалетот countertops, ноќни ноќ стои, или канцеларија клупи.Правоаголниот облик го прави лесно да магацинот неколку кутии за компактно складирање во плакарот на снабдување.
Хартија за ткиво на лицето со квадратна кутија Девствена каша 2ply

Хартија за ткиво на лицето со квадратна кутија Девствена каша 2ply

Коцка кутија лицето ткивоMaterail: девица пулпаГолемина: 18 * 19cmСлој: 2plyПакување: 100pcs / кутијаСекој 2-ката ткиво е мека и нежна на допир без да се загрозат на апсорпција и издржливост.Благодарение на компактните димензии, ова ткиво коцка се вклопува лесно во тоалетот countertops, ноќни ноќ стои, или канцеларија клупи.форма на коцка го прави лесно да магацинот неколку кутии за компактно складирање во плакарот на снабдување.
Хангжу Mingxuan санитарни производи копродукции, Ltd
За нас
10-годишен производител на хартиени салфетки за производство на разни хартиени салфетки и набавка на производи за големо со хартија салфетки.

215.000 квадратни метри фабрикаИ 150 квалификувани вработени Јас производи со висок квалитет | Погодно местоположба | Широк спектар на производи

MX Paper е специјализирана за производство на хартиени салфетки, ткиво за бања, хартиена крпа, ткиво на лицето и бришачи, и др.
Оставајќи порака
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски